Warning: Declaration of SEO_Auto_Linker_Front::get_meta($post, $key) should be compatible with SEO_Auto_Linker_Base::get_meta($key, $default = '') in /home/hyundaic/public_html/wp-content/plugins/seo-auto-linker/inc/front.php on line 0
هیوندا جنسیس 2016 - هیوندای | HYUNDAI

هیوندا جنسیس ۲۰۱۶

یکی از خودروهای کلاس سدان لوکس محصول تازه‌واردی به‌نام جنسیس از که از سال ۲۰۰۸ تا به امروز در دو نسل تولید شده است. نسل اول این خودرو که تولید آن از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ ادامه داشت با استقبال فوق‌العاده‌ای در کشورمان روبه‌رو شد و معمولا انتخاب جنتلمن‌ها یا بیزینس‌من‌ها بود.اگر بخواهیم هیوندای جنسیس را  از نظر موتوری مورد بررسی قرار دهیم باید گفت که مدل ۲۰۱۶ این خودرو از همان مشخصات موتوری سال قبل بهره می برد  که البته در زیر اطلاعات آنها بخوبی آمده است.ولی عمده تغییرات هیوندایجنسیس ۲۰۱۶ در قسمت ظاهری و برخی آپشن ها بوده که از جمله آنها  دارا بودن چراغ های جلوی HID، چراغ های LED دید روز، چراغ های مه شکن LED سفارشی است که برروی نسخه پایه ۳.۸ نصب شده است. این محصول مجهز به یک موتور ۳.۸ لیتری V6 به توان ۳۱۱ اسب بخار و جعبه دنده D – CVVT آلومینیومی است. البته یک موتور ۵.۰ لیتری V8 نیز با قابلیت تولید ۴۲۰ اسب بخار توان و ۳۸۳ پوند فوت گشتاور برای آن در نظر گرفته شده است.

نسل اول وارد شده به کشور با یک موتور ۳٫۸ لیتری و امکانات خوب برای آن زمان می‌توانست از همه لحاظ رضایت مشتری را جلب کند اما از آنجا که چندین سال با یک پلت‌فرم تولید شد بالاخره به فکر ایجاد یک دگرگونی در آن افتادند و طراحان دست به قلم شدند تا اینکه نسل دوم جنسیس در سال ۲۰۱۴ در سئول کره رونمایی شد. پرده‌برداری بعدی در نمایشگاه بین‌المللی خودرو آمریکا بود و در نهایت نمایشگاه خودرو تورنتو هدف آخر مسئولان هیوندای محسوب شد. از سال ۲۰۱۵ نسل جدید خودروی جنسیس با تکنولوژی روز و شعار «این آینده است (This is next)» قدم به دنیای بیکران خودرویی گذاشت و روانه بازار شد. نوبت به آزمایش خودروی هیوندای جنسیس ۲۰۱۵ نمونه پلوتینیوم رسید؛ تیم آزمایش فنی خودروامروز توانست این خودروی لوکس را در پیست کارتینگ سورنا شهر اهواز به چالش دعوت کند.

کارخانه تولید کننده هیوندای
کشور تولید کننده کره جنوبی
نام و مدل اتومبیل هیوندای جنسیس
شرکت گارانتی/خدمات دهنده آسان موتور
کلاس بدنه سدان
کلاس اتومبیل E Segment
ابعاد
وزن ۱۸۰۰ – ۱۷۳۴ کیلوگرم
تعداد فضای سرنشینان ۵
ابعاد و نوع لاستیک چرخهای جلو ۲۳۵/۵۰ R 18
ابعاد و نوع لاستیک چرخهای عقب ۲۳۵/۵۰ R 18
حجم موتور ۳۷۷۸ cc
نوع موتور بنزین سوز
تعداد سیلندرها ۶
تعداد سوپاپ ها ۲۴
آرایش قرار گیری سیلندرها خورجینی V شکل
محل قرار گیری موتور موتور جلو
سیستم سوخت رسانی انژکتوری تزریق مستقیم
ظرفیت باک ۷۳ لیتر
حداکثر توان خروجی (دور بر دقیقه / اسب بخار) ۲۹۰ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه
حداکثر گشتاور خروجی (دور بر دقیقه / نیوتن متر) ۳۶۵ نیوتون متر در ۴۵۰۰ دور در دقیقه
توان خروجی حجمی (اسب بخار بر لیتر) ۷۶٫۳ اسب بخار بر لیتر
حداکثر سرعت ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت
شتاب ۰ الی ۱۰۰ (برحسب ثانیه) ۶ ثانیه
مصرف سوخت شهری ۱۴٫۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
مصرف سوخت جاده ایی ۷٫۳
سیکل ترکیبی مصرف سوخت ۹٫۹ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
استاندارد آلایندگی یورو ۵
ستاره ایمنی از مرکز استاندارد و ایمنی اروپا EURONCAP ۵

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید