Warning: Declaration of SEO_Auto_Linker_Front::get_meta($post, $key) should be compatible with SEO_Auto_Linker_Base::get_meta($key, $default = '') in /home/hyundaic/public_html/wp-content/plugins/seo-auto-linker/inc/front.php on line 0
معرفی هیوندا اکسنت | HYUNDAI ACCENT 2016 - هیوندای | HYUNDAI

معرفی هیوندا اکسنت | HYUNDAI ACCENT 2016

با مشاهده نمودن خودروی «هیوندا اکسنت» ۲۰۱۶ درمیابیم که این خودرو در مبحث ظاهر و نمای خارجی در واقع همان خودروی «هیوندا اکسنت» ۲۰۱۵ است.

وجود اسپویلر عقب در نسخه هاچ بک خودروی «هیوندا اکسنت» ۲۰۱۶ سبب گردیده تا این خودرو در هنگام پیچ ها سر نخورد . یا به عبارت دیگر بهتر است بگوییم که برخورداری نسخه هاچ بک خودروی «هیوندا اکسنت» ۲۰۱۶ از اسپویلر عقب باعث آیرودینامیکی بیشتر خودرو شده است .

در نسخه هاچ بک خودروی «هیوندا اکسنت» ۲۰۱۶ به دلیل حذف کردن صندوق از روی خودرو وزن این اتومبیل سبک شده است اما برای جبران نمودن این کمبود وزن اسپویلر را در این خودرو تعبیه نموده اند .

چراغ‌های جلو، به همراه نوارهای LED بر روی آن و همچنین ردیفی جداگانه از LED در چراغ که در کف پیله لامپ‌های چراغ راهنما جای خوش نموده‌اند چهره جالب و قابل توجهی به «اکسنت» داده است.

این خودرو به صورت استاندارد دارای چرخ های ۱۴ اینچی آلیاژی است.که البته سایزهای ۱۶ هم قابل انتخاب است.البته به گفته شرکت هیوندای در اکسنت مدل اسپرت خودر با استفاده از رینگ های ۱۶ اینچی و چرخ های سیلیسی باعث کاهش  اصطکاک و افزایش راندمان و کاهش مصرف شده است.

وقتی وارد این هیوندای اکسنت میشویم متوجه میشویم که داخل این خودرو به وفور از لوازم پلاستیکی استفاده شده که البته بدلیل قیمت کم و البته کاهش هزینه است.فضای برای ۴ سرنشین را بخوبی تضمین میکنیم ولی استفاده از این خودرو به عنوان یک خودروی ۵ سرنشین باید گفت کمی سخت است.

هر سه نمونه از تایپ های هیوندا اکسنت در دو تریم داخلی  خاکستری و مشکی ارائه شده اند.رودری ها از جنس پارچه بوده و در بالای سقف جایی برای عینک توجه ما را هم جلب کرد.

از دیگر امکانات داخلی این خودرو که می توان به آن اشاره داشت وجود سانروف برقی و کامپیوتر سفر (TRIP COMPUTER) ,سیستم ورود بدون کلید (KEYLESS) ,نمایشگر سوپر ویژن, سیستم ECO DRIVING ,چراغ‌های هالوژن جلو به همراه LED و سیستم AUTOLIGHT کنترل سیستم صوتی بر روی فرمان + MP3 + CD + بلوتوث + پورت‌های ارتباط با AUX،USB،IPOD و IPHONE و بسیاری از امکانات دیگر که ما در این قیمت به مهمترین آنها اشاره کردیم

اگر بخواهیم به ایمنی هیوندای اکسنت مدل ۲۰۱۶ اشاره داشته باشیم باید به امکاناتی نظیر سیستم ترمز  ضد قفل ABS (ترمزهای هر چهار چرخ دیسکی می‌باشد), سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD, سیستم کمکی ترمز EBA, سیستم کنترل پایداری ESC,  کمربندهای ایمنی با قابلیت پیش کشانندگی و تنظیم ارتفاع اشاره داشت.البته فراموش نشود که این خودرو دارای   ۶ عدد ایربگ (راننده، سرنشین جلو، جانبی، پرده ای) می باشد.

اگر بخواهیم این خودرو را از لحاظ موتوری مورد بررسی قرار دهیم باید بگویم که این خودرو در دونوع موتور  ۱۶۰۰ سی سی و ۱۴۰۰ سی سی می باشد که موتور ۱۴۰۰ سی سی آن دارای  تعداد ۴  سیلندر که دارای حداکثر سرعت ۱۸۵ کیلومتر بر ساعت است.شتاب ۰-۱۰۰  هیوندا اکسنت در موتور ۱۴۰۰ سی سی خود ۱۲٫۲ ثانیه است که برای خودرویی با این وزن و ابعاد کمی زیاد است .مصرف سوخت ۶٫۴  (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) است که مصرف سوخت قابل قبولست گرچه کمتر هم می توانست باشد.

ظرفیت باک اکسن ۴۳ لیتر است.اکسنت در موتور ۱۴۰۰ سی سی خود می تواند ۹۷ اسب بخار و همچنین ۱۳۲ نیوتن بر متر  گشتاور  ایجاد کند.البته خیلی از کاستی های موتوری این خودرو در مدل ۱۶۰۰ سی سی آن کمی بهبود یافته .موتور ۱۶۰۰ سی سی این خودرو هم در ادامه مطلب در زیر آمده است.

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید