Warning: Declaration of SEO_Auto_Linker_Front::get_meta($post, $key) should be compatible with SEO_Auto_Linker_Base::get_meta($key, $default = '') in /home/hyundaic/public_html/wp-content/plugins/seo-auto-linker/inc/front.php on line 0
مقایسه هیوندا i10 با کیا پیکانتو - هیوندای | HYUNDAI

مقایسه هیوندا i10 با کیا پیکانتو

اتومبیل هیوندا آی ۱۰ خودرویی می باشد که به خاطر داشتن توانایی هایش در بین مردم محبوب می باشد. کمپانی هیوندا با تولید هیوندا آی ۱۰ این را نشان داده است که فقط به دنبال کسب سود نمی باشد .

اتومبیل هیوندا آی ۱۰ یکی از برترین خودروها در کلاس خودش می باشد ولی این را هم باید در نظر بگیریم که در کنار بهترین بودنش یک رقیب پروپا قرص دارد که البته غریبه هم نیست! می شود گفت که پسرعمویش است! خودروی رقیب کیا پیکانتو می باشد !

در این مقاله هیوندا آی ۱۰ را با کیا پیکانتو مقایسه کرده ایم .

پیشرانه‌های خودروها :

هر دو خودرو پیشرانه‌ی پایه‌ی مشترکی دارند که نسخه‌ای ۳ سیلندر و ۱ لیتری است که ۶۵ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت i10 و پیکانتو با این پیشرانه به ترتیب ۱۴٫۹ و ۱۴٫۱ ثانیه طول می‌کشد. اگر تنها در شهر رانندگی می‌کنید، این پیشرانه انتخاب خوبی است اما در بزرگراه‌ها باید تقلا کنید.

 

جالب اینکه پیشرانه‌های بزرگ‌تر در دو خودرو با حجم‌های متفاوت اما قدرتی یکسان وجود دارند.i10 با پیشرانه‌ی بنزینی ۱٫۲ لیتری ۸۷ اسب بخاری هم عرضه می‌شود که شتاب صفر تا ۱۰۰ خودرو در ۱۲٫۳ ثانیه ثبت می‌شود. پیشرانه‌ی ۱٫۲۵ لیتری پیکانتو قدرت ۸۴ اسب بخاری دارد و قادر است تا در زمان ۱۱٫۵ ثانیه این خودرو را به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برساند. گیربکس‌های اتوماتیک با این پیشرانه‌ها در دسترس هستند اما کمی مصرف سوخت را افزایش می‌دهند.

 

ارزش در برابر مبلغ پرداختی :
برای خریداران خودروهای شهری هزینه‌های سواری مهم است و هیچ‌کدام از این خودروها ناامیدکننده نیستند. I10 در رانندگی ترکیبی می‌تواند به مصرف سوخت ۴٫۳ لیتری دست یابد درحالی‌که این رقم برای پیکانتو ۴٫۵ لیتر در هر صد کیلومتر است. مالیات جاده‌ای و هزینه‌های سرویس دو خودرو تقریباً مشابه و کم بوده به‌علاوه کیا گارانتی ۷ ساله را ارائه می‌کند درحالی‌که i10 گارانتی ۵ ساله‌ی هیوندای را دارد.

 

قیمت آغازی مدل S پایه i10 با پیشرانه‌ی ۱ لیتری ۸۹۹۵ پوند است که با انتخاب مدل ممتاز SE با پیشرانه‌ی ۱٫۲ لیتری و گیربکس اتوماتیک بهای آن به ۱۳۰۴۵ پوند افزایش می‌یابد که با این قیمت i10 وارد محدوده‌ی سوپرمینی ها می‌شود اما این خودرو بی‌شک در بحث فضای داخلی و چندین تجهیزات یافت شده در خودروهای بزرگ‌تر همچون صندلی‌های جلوی گرم شونده و تهویه‌ی مطبوع رقیبی قابل است.

 

قیمت مدل‌های سه و پنج درب پیکانتو به ترتیب ۸۳۴۵ و ۸۵۴۵ پوند است. کیا در کل ارزان‌تر از هیوندای بوده و گران‌ترین نسخه‌ی آن ۱۲۷۹۵ پوند قیمت دارد. این خودرو نیز سانروف الکتریکی و صندلی‌های گرم شونده دارد اما احتمالاً محبوب‌ترین تریم، مدل SR7 با قیمت ۹۴۹۵ پوند است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید