Warning: Declaration of SEO_Auto_Linker_Front::get_meta($post, $key) should be compatible with SEO_Auto_Linker_Base::get_meta($key, $default = '') in /home/hyundaic/public_html/wp-content/plugins/seo-auto-linker/inc/front.php on line 0
معرفی دقیقی از هیوندای اکسنت | HYUNDAI ACCENT 2016 - هیوندای | HYUNDAI

معرفی دقیقی از هیوندای اکسنت | HYUNDAI ACCENT 2016

در درون خودروی «هیوندای اکسنت» مدل ۲۰۱۶ به جهت پایین آمدن هزینه ها و در نهایت به دلیل کاهش یافتن قیمت نهایی این خودرو از مواد پلاستیکی خیلی استفاده شده است . استفاده از مواد پلاستیکی در این خودرو به اندازه ای است که با وارد شدن به درون این خودرو به وفور می توان پلاستیک ها را دید.

استفاده از خودروی «هیوندا اکسنت» ۲۰۱۶ برای خانواده هایی که پنج سرنشین دارند کمی مشکل به نظر می رسد یعنی فضای درونی کافی برای ۵ نفر چندان وجود ندارد اما به خوبی برای ۴ نفر فضا در این خودرو موجود است .

دو نوع رنگ داخلی شامل : مشکی و خاکستری برای هر سه نسخه تیپ های خودروی «هیوندا اکسنت» ۲۰۱۶ وجود دارد .

رودری ها از جنس پارچه بوده و در بالای سقف جایی برای عینک توجه ما را هم جلب کرد.از دیگر امکانات داخلی این خودرو که می توان به آن اشاره داشت وجود سانروف برقی و کامپیوتر سفر (TRIP COMPUTER) ,سیستم ورود بدون کلید (KEYLESS) ,نمایشگر سوپر ویژن, سیستم ECO DRIVING ,چراغ‌های هالوژن جلو به همراه LED و سیستم AUTOLIGHT کنترل سیستم صوتی بر روی فرمان + MP3 + CD + بلوتوث + پورت‌های ارتباط با AUX،USB،IPOD و IPHONE و بسیاری از امکانات دیگر که ما در این قیمت به مهمترین آنها اشاره کردیم .

اگر بخواهیم به ایمنی هیوندای اکسنت مدل ۲۰۱۶ اشاره داشته باشیم باید به امکاناتی نظیر سیستم ترمز  ضد قفل ABS (ترمزهای هر چهار چرخ دیسکی می‌باشد), سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD, سیستم کمکی ترمز EBA, سیستم کنترل پایداری ESC,  کمربندهای ایمنی با قابلیت پیش کشانندگی و تنظیم ارتفاع اشاره داشت.البته فراموش نشود که این خودرو دارای   ۶ عدد ایربگ (راننده، سرنشین جلو، جانبی، پرده ای) می باشد.

اگر بخواهیم این خودرو را از لحاظ موتوری مورد بررسی قرار دهیم باید بگویم که این خودرو در دونوع موتور  ۱۶۰۰ سی سی و ۱۴۰۰ سی سی می باشد که موتور ۱۴۰۰ سی سی آن دارای  تعداد ۴  سیلندر که دارای حداکثر سرعت ۱۸۵ کیلومتر بر ساعت است.شتاب ۰-۱۰۰  هیوندا اکسنت در موتور ۱۴۰۰ سی سی خود ۱۲٫۲ ثانیه است که برای خودرویی با این وزن و ابعاد کمی زیاد است .مصرف سوخت ۶٫۴  (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) است که مصرف سوخت قابل قبولست گرچه کمتر هم می توانست باشد. ظرفیت باک اکسن ۴۳ لیتر است.اکسنت در موتور ۱۴۰۰ سی سی خود می تواند ۹۷ اسب بخار و همچنین ۱۳۲ نیوتن بر متر  گشتاور  ایجاد کند.البته خیلی از کاستی های موتوری این خودرو در مدل ۱۶۰۰ سی سی آن کمی بهبود یافته .موتور ۱۶۰۰ سی سی این خودرو هم در ادامه مطلب در زیر آمده است.

مشخصات فنی  و موتوری  هیوندای اکسنت مدل ۲۰۱۶

  • حجم موتور :۱٫۶ لیتر
  • تعداد سیلندر :  ۴  سیلندر
  • حداکثر سرعت : ۱۹۰
  • شتاب ۰-۱۰۰ کیلومتر/ساعت ۱۱٫۴ (ثانیه)
  • مصرف سوخت ۶٫۴ (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر)
  • ظرفیت باک : ۴۳
  • اسب بخار : ۱۵۶
  • گشتاور : ۱۵۶

ابعاد  خودرو  هیوندای اکسنت  مدل ۲۰۱۶

ابعاد خارجی سدان SE SE هاچ بک SPORT هاچ بک
فاصله دو محور  (اینچ ) ۱۰۱٫۲ ۱۰۱٫۲ ۱۰۱٫۲
طول  (اینچ ) ۱۷۲٫۰ ۱۶۲٫۰ ۱۶۲٫۰
عرض  (اینچ ) ۶۶٫۹ ۶۶٫۹ ۶۶٫۹
ارتفاع ( اینچ ) ۵۷٫۱ ۵۷٫۱ ۵۷٫۱

در نمای خارجی این خودرو همان ظاهر  مدل ۲۰۱۵ است.ولی در کل هیوندای اکسنت ۲۰۱۶ در مدل هاچ بک خود دارای یک اسپویلر عقب هست که به حالت آیرودینامیکی خودرو در پیچ ها کمک می کند و از سر خوردن جلوگیری میکند.در اصل وجود این اسپویلر خود در راستای جبرای کمبود وزن ناشی از کاهش وزن در اثر حذف صندوق در این تایپ است.چراغ‌های جلو، به همراه نوارهای LED بر روی آن و همچنین ردیفی جداگانه از LED در چراغ که در کف پیله لامپ‌های چراغ راهنما جای خوش نموده‌اند چهره جالب و قابل توجهی به اکسنت داده است.

این خودرو به صورت استاندارد دارای چرخ های ۱۴ اینچی آلیاژی است.که البته سایزهای ۱۶ هم قابل انتخاب است.البته به گفته شرکت هیوندای در اکسنت مدل اسپرت خودر با استفاده از رینگ های ۱۶ اینچی و چرخ های سیلیسی باعث کاهش  اصطکاک و افزایش راندمان و کاهش مصرف شده است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید