Warning: Declaration of SEO_Auto_Linker_Front::get_meta($post, $key) should be compatible with SEO_Auto_Linker_Base::get_meta($key, $default = '') in /home/hyundaic/public_html/wp-content/plugins/seo-auto-linker/inc/front.php on line 0
قرارداد بین کرمان موتور و هیوندا - هیوندای | HYUNDAI

قرارداد بین کرمان موتور و هیوندا

بر اساس اخباری که از سوی مدیر عامل کرمان موتور به گوش ما رسیده است قرار می باشد که در منطقه ی اقتصادی ارگ یا همان بم جدید دو اتوموبیل جدید تولید گردد و برای تولید این دو خودرو دو کمپانی کرمان موتور و همچنین شرکت هیوندا با یکدیگر قرار داد بستند

سامان فیروزی بیان نمود: بعد از منعقد نمودن قرار داد با کمپانی هیوندا قرار شده است که ما از تاریخ دی ماه امسال نظاره گر تولید این دو اتوموبیل جدید در کشورمان باشیم

 

به گفته وی، در گام اول و از ابتدای فصل زمستان، تولید دو محصول هیوندای آی١٠ و آی٢٠ در کارخانه کرمان موتور آغاز خواهد شد و تمام توان خود را برای تولید و عرضه محصولات به روز و با کیفیت به کار خواهیم بست.
فیروزی با تاکید بر اینکه لغو تحریم ها به واسطه برجام، فصل تازه ای در اقتصاد ایران و به ویژه صنعت خودروسازی کشور گشوده است، تصریح کرد: خودروسازان بخش خصوصی با قراردادهایی که با شرکای جدید خود به امضاء می رسانند، از یک سو به ایجاد اشتغال بیشتر کمک کرده و از سوی دیگر حق انتخاب بیشتری را در اختیار مشتریان قرار می دهند.

مدیرعامل کرمان موتور متذکر شد: شرکت های ایرانی، باید با قراردادهای مشارکت انتفاعی یا جوینت ونچر از مزایای مالی و همچنین دانش و تکنولوژی شرکای خارجی خود بهره مند شوند.

وی در پایان اولویت اصلی کرمان موتور را گسترش همکاری با شرکای فعلی و آغاز همکاری جدید با خودروسازان معتبر جهانی، افزایش کیفیت محصولات تولیدی و توسعه سبد محصولات دانست، که در همین راستا قرارداد با شرکت هیوندای موتور کره جنوبی به امضاء رسیده است.

بنا به اطلاعات خبرنگار عصر ایران i20 تولید شده در کرمان موتور از نوع نیوفیس ۲۰۱۶ است که هنوز نمونه هایی از آن  با پلاک ملی در کشور وجود ندارد. هیوندا i10  نیز یک خودرو کاربردی خصوصا در شهرها است که تاکنون در ایران تولید و عرضه نشده است.

 

پس از برجام زمزمه های همکاری بسیاری از خودروسازان جهانی با ایران خودرو و سایپا به گوش می رسید اما گروه خودروسازی کرمان به عنوان سومین قطب صنعت خودرو کشورمان از مذاکرات به دور مانده بود و حتی رسانه ها نیز حدس و گمان چندانی در مورد شرکای احتمالی این شرکت نمی زدند، پس از مذاکرات اولیه با فولکس واگن که ظاهرا بی نتیجه مانده است، امروز خبر رسید که قراداد همکاری کرمان خودرو و هیوندای از سر گرفته خواهد شد.

 

سابقه این همکاری به اواسط دهه ۸۰ باز می گردد، زمانی که مدل های ورنا و آوانته در کرمان مونتاژ می شدند. خودروهایی که پس از گذشت ده سال به عنوان محصولاتی شاخص با استهلاک پایین محبوبیت خود را نزد مشتریان حفظ کرده اند و اکثر خریدارن حاضر به تعویض آن ها با خودروهای جدیدتر عموما چینی نیستند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید